توری پرسی

‎چشمه و بافت توری پرسی موجب ایجاد انواع مختلف توری پرسی شده است. به بیان دیگر مشخصات فنی توری پرسی با توجه به نوع و جنس مفتول ، ضخامت مفتول ، شکل چشمه و ابعاد آن و نوع بافت آن تعیین می شود.
نوع مفتول : مفتول مورد استفاده برای توری پرسی می تواند از جنس مفتول سیاه یا مفتول گالوانیزه باشد. ضخامت مفتول برای توری پرسی بین 3 تا 5 میلی متر است. نیز یکی از فاکتورهای مهم می باشد که در هنگام خرید توری پرسی و قیمت آن باید به آن توجه کرد.
نوع چشمه توری پرسی : چشمه ها از نظر ابعاد و شکل آن ها در انواع توری پرسی ها متفاوت است. ابعاد و مشخصات فنی این نوع توری از نظر نوع و شکل چشمه ممکن است به صورت مربع و یا مستطیل باشد. همچنین از نظر اندازه ی چشمه در ابعاد مختلف ۲ تا ۵ سانتی‌متری تولید می‌شود. بر اساس نوع مفتول به کار رفته، در انواع مفتول سیاه، مفتول گالوانیزه و بر حسب نوع بافت مفتول، به سه گروه بافت؛ بافت موج دار عادی، بافت موج دار حصیری و بافت موج دار هلندی تقسیم بندی می شود. از این رو هر کدام کاربرد متفاوتی دارند که با شناخت ویژگی های آن ها و با توجه به نیازهای کارفرما می توان بهترین گزینه را انتخاب کرد تا در هزینه ها صرفه جویی شود.


نظرات

ارسال نظرات